Ogłoszenia od 22 do 29 maja

1.Dziś już VI Niedziela Wielkanocna, w którą Pan Jezus kieruje do nas orędzie pokoju, którego tak bardzo na świecie dziś potrzeba, a którego bez Chrystusa świat nam dać nie może.
Kolekta dzisiejsza jest darem na potrzeby Parafii, szczególnie na spłacenie drugiej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo majowe, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.

3. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, którą obchodzimy za tydzień. Z tej racji po mszach św. porannych nabożeństwa błagalne w intencji rolników, o urodzaje i pogodę z procesją do krzyża.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5. W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki w intencji których będziemy się modlić w czasie nabożeństwa majowego. Niech ta modlitwa o bł. dla naszych żyjących mam, a dla zmarłych prośba by razem z Maryją cieszyły się radością wieczną będzie dla Nich wyrazem naszej wdzięczności.

6. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha św. przed uroczystością Zesłania Ducha św., którą będziemy odprawiać w czasie nabożeństw majowych.

7. Informujemy rodziców ubiegłorocznych dzieci komunijnych, że uroczystość I-szej rocznicy komunii św. dla tych dzieci odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 12.00. Spowiedź św. dla tych dzieci w sobotę 4 czerwca o godz. 11.00.

8. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty, a o godz.16.30 nabożeństwo majowe.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech błogosławi nam i naszym rodzinom i nas prowadzi po ścieżkach codzienności.