Ogłoszenia od 15 do 22 października

1. Przeżywamy XXVIII niedziela zwykłą w ciągu roku w którą obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Chcemy, przypomnieć sobie naukę o godności i wartości ludzkiego życia, a także w jaki sposób w opozycji do „cywilizacji śmierci” budować „cywilizację życia”, które jest zadaniem Kościoła i całego społeczeństwa.

2. Dziś z okazji Dnia Papieskiego po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin, która aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów w kraju. Stypendia umożliwiają rozwijanie talentów, pasji, zakup materiałów edukacyjnych. Dla wielu są szansą na kontynuowanie drogi edukacyjnej.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu po Mszach wieczornych.

4. W poniedziałek po różańcu odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej. Będziemy rozważać Ewangelię z 29 Niedzieli Zwykłej (Mt 22,15-21).

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna i nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

8. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy Marianki, a także chętne dziewczęta ze szkoły podstawowej i średniej na zbiórkę, natomiast o 10:30 zapraszamy ministrantów oraz chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i średniej.

9. Zachęcamy do nabycia „Gościa extra” w cenie 14 zł. poświęconego Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich Mszy św. na przyszły rok.

10. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl