Ogłoszenia od 15 do 22 stycznia

1.Świętujemy dziś drugą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Liturgia słowa mówi nam o świadectwie jakie dał Jezusowi św. Jan Chrzciciel. Prośmy o Bożą moc i siłę, aby i każdy z nas potrafił swoim codziennym życiem o Bogu świadczyć oraz dostrzegać Chrystusa w każdym spotkanym człowieku.

2. Kolekta dzisiejszej III-ciej niedzieli miesiąca jest naszą comiesięczną cegiełką na potrzeby parafii, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie składane ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie wraz z naszym Chórem Parafialnym „Misericordia” połączonym z Chórem z Sikornika.

4. Przypominamy, że w okresie zimowym także ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00. W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

5. W środę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia świętem Nawrócenia św. Pawła. Także w środę zespół „Caritas” zaprasza seniorów i podopiecznych na mszę św. o godz. 8.00 po której w salce przy zakrystii odbędzie się wspólne spotkanie kolędowe przy kawie i herbacie.

6. Rodziny, które jeszcze nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go w najbliższym czasie. Msze święte w intencji rodzin, które przyjmują kapłanów zostaną w naszej Parafii odprawione w niedzielę kolędową 29 stycznia. Z tej okazji można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby utrzymania Parafii. Wszystkich nowych mieszkańców i nowe rodziny naszej Parafii, proszę o zgłaszanie się w kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej, ułatwiającej uzyskanie w niektórych sytuacjach wydanie zaświadczeń np. w sprawie przekazów ślubów, chrztów i pogrzebów.

7. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 16.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary także przelewane na konto parafialne „Bóg zapłać”.    Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl