Ogłoszenia od 16 do 23 października

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi – Patronki Śląska, chrześcijańskich małżeństw i rodzin, pojednania między narodami, budujących się kościołów oraz obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy – słów z encykliki „Veritatis splendor, którego celem jest przypomnienie fundamentów moralności chrześcijańskiej.

2. Tradycyjnie z racji dnia papieskiego dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”„żywego pomnika” św. Jana Pawła II,  przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin. Obecnie Fundacja co roku swoją opieką obejmuje blisko dwa tysiące zdolnych uczniów i studentów z niezamożnych rodzin, z wiosek i małych miejscowości całej Polski, a w ostatnim czasie także z Ukrainy.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna i nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci, a po nabożeństwie kolejna katecheza dla dorosłych w salce przy zakrystii.

5. W sobotę z racji wspomnienia św. Jana Pawła II po mszy św. porannej oddanie czci Jego relikwiom.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Jacka Liwowskiego, Proboszcza Parafii MB Różańcowej z Zabrza-Grzybowic, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na dokończenie budowy kościoła.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz kolejnego „Gościa Extra” w cenie 12 zł. poświęconego św. Faustynie i Bożemu Miłosierdziu. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok. Gorąco zachęcamy także do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy MB Fatimskiej.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Kolekta tej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką na utrzymanie naszej Parafii. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za składane ofiary na konto parafialne.             Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

XXII Dzień Papieski  

Przeżywając XXII Dzień Papieski, chcemy wrócić do orędzia, które św. Jan Paweł II zawarł w „Veritatis splendor”. Celem encykliki jest przypomnienie fundamentów moralności chrześcijańskiej. Pomimo prób jej zniekształcania lub podważania jest ona nadal dobrą propozycją, która może uczynić życie człowieka szczęśliwym. Biskupi podkreślają, że w świecie, w którym zanika umiejętność rozróżniania prawdy od kłamstwa kultura zamyka się także na sens oraz wartość człowieczeństwa. „Wypaczeniu ulegają takie pojęcia jak miłość, wolność, wspólnota a także samo określenie osoby ludzkiej i jej praw”.

Biskupi zzachęcają też do wsparcia materialnego „żywego pomnika” św. Jana Pawła II podczas organizowanej tego dnia kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych, przeznaczonej na program stypendialny dla zdolnej, niezamożnej młodzieży z małych miejscowości z całej Polski. Przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie, nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków, będzie wyrazem naszej „solidarności i wyobraźni miłosierdzia”.

 

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl