Ogłoszenia od 16 do 23 stycznia

1. Dziś II niedziela zwykła. W Liturgii słyszymy słowa Matki Bożej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.” Zróbcie, jak posłuszni słudzy z Kany Galilejskiej, a następnie radujcie się cudami, których Bóg będzie dokonywał przez swego Jednorodzonego Syna. Nie wszystkie od razu da się zauważyć – największe z nich mogą wprowadzić w błąd nasz wzrok, jak chleb i wino, które w ostatnim ziemskim cudzie Jezusa stały się Jego Ciałem i Krwią, dającymi nam życie wieczne. Ten, kto potrafi patrzeć przez wiarę, rozpozna je: zobaczy pod postacią chleba Ciało, a pod postacią wina Krew Zbawcy.

2. Kolekta dzisiejszej III-ciej niedzieli miesiąca jest naszą comiesięczną cegiełką na potrzeby parafii, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania (rachunek za grudzień wynosi 7 658.54 czyli o prawie 2,5 tys. więcej w porównaniu za ubiegłoroczny grudzień, a w dodatku w minionym tygodniu trzeba było usunąć awarię nagrzewnicy co pochłonęło dodatkowo prawie 1,5 tys. złotych). Za wszystkie składane ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Przypominamy, że w okresie zimowym także ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00.  W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia świętem Nawrócenia św. Pawła.

5. Rodziny, które jeszcze nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go dziś i w najbliższym czasie.  Msze święte w intencji rodzin, które przyjmują kapłanów zostaną w naszej Parafii odprawione w niedzielę kolędową 30 stycznia. Z tej okazji można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby utrzymania Parafii. Składając z tej okazji dar kolędowy, prosimy o wpisanie nazwiska i adresu w celu zaksięgowania w kartotece oraz zaplanowania prac w Parafii. Wszystkich nowych mieszkańców i nowe rodziny naszej Parafii, u których nigdy wcześniej nie było odwiedzin kolędowych bardzo proszę o zgłaszanie się w kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej, ułatwiającej uzyskanie w niektórych sytuacjach zaświadczeń np. w sprawie przekazów ślubów, chrztów i pogrzebów.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Zachęcamy do nabycia w zakrystii „Gościa Niedzielnego” i parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

18-25 styczeń – Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan

Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra, a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

Podziały wśród chrześcijan, oddalanie się od siebie, są gorszące, ponieważ są także oddalaniem się od Boga. Wielu świadomych tego chrześcijan żarliwie modli się do Boga o przywrócenie takiej jedności, o którą modlił się Jezus. Modlitwa Jezusa o jedność jest zaproszeniem, abyśmy się zwrócili do Niego, ku Niemu kierowali i zbliżyli do siebie nawzajem, radując się bogactwem naszej różnorodności.

Tegoroczny tydzień przeżywany jest pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt. 2, 1 – 12). Mędrcy przybywają z odległych krajów i reprezentują różne kultury, ale wiedzie ich to samo pragnienie, aby zobaczyć i poznać nowonarodzonego króla i zjednoczyć się w prostym akcie składania hołdu i ofiarowania darów.      

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl