Ogłoszenia od 17 do 24 marca

1.Przeżywamy już V Niedzielę Wielkiego Postu, w którą zgodnie z tradycją w naszych kościołach zasłaniamy krzyże, aby w uroczysty sposób odsłonić je podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy także nasze Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi Franciszkanin O. Bronisław Franciszek Kanci z Gliwic. Modlitwą wspierajmy czas tych rekolekcji.

2. Kolekta dzisiejsza trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym darem na potrzeby parafii zwłaszcza na opłacenie rachunków za media. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w naszych rekolekcjach i odnowienia swojego życia duchowego, zwłaszcza przez skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie rano przed mszami św. i od godz. 17.15 przed mszami wieczornymi. Na swoje rekolekcyjne nauki stanowe zapraszamy: w poniedziałek o godz. 19.00 mężczyzn i młodzieńców; a we wtorek o godz. 19.00 panie i niewiasty. W środę na mszy św. porannej o godz. 8.00 nauka rekolekcyjna dla chorych i starszych z udzielaniem Sakramentu Chorych. Także w środę na mszach św. na zakończenie kolekta rekolekcyjna.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

6. W sobotę 23 marca od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii. Od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na procesję upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy zapraszamy o godz. 12.00.

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, 2 nr „Gościa Historia” w cenie 12 zł oraz świąteczne kartki.  U Pań zespołu „Caritasu” można nabyć świece paschalne, a za tydzień przed mszami także wielkanocne palmy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia, za odśnieżanie, za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1,5% podatku na parafię. Również w tym roku prosimy o tę formę wsparcia Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest znanym aktem pokutnym w Kościele – aktem duchowych ćwiczeń. Rekolekcje to czas zatrzymania się na chwilę, wyciszenia i zamyślenia, by spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Trzeba wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy można usłyszeć siebie. A może właśnie tegoroczne nauki rekolekcyjne będą dla mnie i Ciebie swoistą pustynią, powrotem do źródeł? Dlatego chrześcijaninie zagoniony codziennością? Odpocznij! Przeżyj owocnie tegoroczne nasze rekolekcje! Parafian zachęcamy do uczestnictwa w naszych rekolekcjach, zwłaszcza prosimy o skorzystanie w tych dniach z Sakramentu Pokuty.

Szczęść Boże na cały kolejny tydzień! Najlepszym czasem do nawrócenia jest czas teraźniejszy.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej!