Ogłoszenia od 17 do 24 października

1. Dziś XXIX Niedziela zwykła. Chrystus w Ewangelii uczy nas, że prawdziwa władza pochodzi od Boga i jest zawsze oparta na służbie drugiemu człowiekowi. Do takiego jednak rozumienia zarządzania potrzeba człowiekowi wielkiej pokory. Prośmy więc o tę cnotę zwłaszcza dla wszystkich rządzących w naszym domu, tym rodzinnym i wspólnym jakim jest nasza Ojczyzna.

         Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby Parafii, szczególnie na spłacenie drugiej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium
i instytucji diecezjalnych. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po mszach wieczornych.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

4. Także w środę z racji Roku św. Józefa zapraszamy Parafian na mszę św. o godz. 18.00 do kościoła jubileuszowego w naszym dekanacie w Ligocie Zabrskiej. Przedtem od godz. 17.00 adoracja i okazji do spowiedzi.

5. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z ks. Opiekunem rodziców naszych ministrantów.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny w kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

7. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W kancelarii i zakrystii można składać wypominki – zalecki za zmarłych. Msze Św. za zmarłych polecanych, zostaną odprawione w Dzień Zaduszny a różaniec za zmarłych będzie odmawiany od 2 do 7 listopada.

8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl