Ogłoszenia od 17 do 24 września

1.Dziś świętujemy już XXIV niedzielą zwykłą w ciągu roku. Pan Jezus w trosce o nasze szczęście wzywa nas do przebaczenia. Uczy, że przebaczenie nie jest dowodem słabości człowieka, lecz jego mocy. Przebaczający zawsze odnosi zwycięstwo. Jeszcze nikt nie osiągnął szczęścia w życiu dlatego, że nie przebaczył swoim winowajcom.

2. Kolekta dzisiejszej III niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na utrzymanie naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. Jednocześnie rodziców dzieci komunijnych z lat poprzednich, jeśli mają taką wolę, prosimy o przekazanie strojów komunijnych do zakrystii.

4. W piątek 22 września o godz. 19.30 msza św. dekanalna dla młodzieży, na którą zapraszamy wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I i II szkół średnich.

5. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza oraz do grona Dzieci Maryi.

6. Informujemy rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że są zobowiązani do troski o wychowanie religijne swoich dzieci, dlatego do niedzieli 24 września prosimy rodziców kandydatów do I-szej komunii św. o zapisanie i odbiór formularza zgłoszenia w kancelarii po mszach św. Na pierwsze spotkanie informacyjne zapraszamy w środę 27 września po mszy św. szkolnej. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

7. Dnia 13 września 2023 roku odszedł do wieczności śp. Biskup Senior Jan Wieczorek, pierwszy biskup gliwicki. Uroczystości pogrzebowe śp. Biskupa Jana odbędą się w dniach 22-23 września. Msza święta żałobna w kościele katedralnym – eksporta w piątek o 18.00, a Msza święta pogrzebowa katedrze w Gliwicach w sobotę o godz. 11.00 z pochówkiem w krypcie kościoła katedralnego.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

 Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można także wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl