Ogłoszenia od 18 do 25 czerwca

1. Dziś świętujemy XI niedzielę zwykła w ciągu roku. Pan Jezus spośród nas powołuje tych, którzy cały lud prowadzą do Niego. Czy współdziałamy z nimi, modląc się za nich, służąc im pomocą i uwrażliwiając ich na nieustanne doskonalenie sprawowanej posługi? Czy czujemy się współodpowiedzialni za odkrywanie powołania do służby Bożej i podtrzymywanie go u siebie
i u bliźnich?

2. Kolekta tej III-ciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby Parafii, szczególnie na spłacenie kolejnej kwartalnej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Serdecznie witamy dziś w naszej wspólnocie Parafialnej dwóch protodiakonów i diakona zespółu „BREVIS” – solistów Kameralnego Chóru Państwowej Filharmonii w Tarnopolu działających we współpracy z Metropolitą Tarnopola Nestorem, którzy przez oprawę muzyczną naszej liturgii, po mszy św. proszą o wsparcie na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Artyści zebrane ofiary przekazują do Kurii w Tarnopolu.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich uczniów na Mszę św. szkolną z okazji zakończenia roku szkolnego.

5. W piątek obchodzimy Dzień Ojca, dlatego na mszy św. wieczornej i na nowennie będziemy się modlić o bł. dla żyjących i radość wieczną dla naszych zmarłych ojców.

6. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka letnia do puszek przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia oraz ofiarodawcom za składane ofiary materialne, które można wpłacać także na konto: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl