Ogłoszenia od 18 do 25 lutego

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, w którą przypominamy sobie zawsze o czterdziestodniowym pobycie Jezusa na pustyni, który uczy nas, jak skuteczne jest Słowo Boga w walce ze złym duchem – szatanem, księciem kłamstwa. Tylko Jezus nie uległ jego kłamstwu, ufając Ojcu aż do końca. I my prośmy o taką ufność Bożemu Miłosierdziu, by zawsze zwyciężać zło.

2. Kolekta dzisiejszej III-ciej niedzieli miesiąca jest naszą comiesięczną cegiełką na potrzeby parafii, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej. Będzie rozważana Ewangelia z 2 Niedzieli Wielkiego Postu. Prosimy przynieść Pismo Święte.

5. W środę o godz. 18.00 msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci, po której obowiązkowe spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych wraz z przymiarką strojów.

6. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia, za odśnieżanie, za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1,5% podatku na parafię.
Również w tym roku prosimy o tę formę wsparcia Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

                            Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej! Najlepszym czasem do nawrócenia jest zawsze czas teraźniejszy.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl