Ogłoszenia od 19 do 26 czerwca

1.Dziś XII niedziela zwykła w ciągu roku. Spotykamy Chrystusa, który pyta każdego z nas: – za kogo Go uważamy? Od tej odpowiedzi nie można uciekać, bo wobec Niego nie można być obojętnym.
Kolekta tej III-ciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby Parafii, szczególnie na spłacenie drugiej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Od poniedziałku do czwartku (w ramach oktawy po Bożym Ciele) po Mszach św. wieczornych nabożeństwa do NSPJ z procesjami teoforycznymi wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków i ziół.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną z okazji zakończenia roku szkolnego.

4. W czwartek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a w piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, w którą po mszy wieczornej nabożeństwo z przebłaganiem i dziękczynieniem połączone z Aktem poświecenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Nie ma postu piątkowego.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka letnia do puszek przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

8. Informujemy Parafian, że od poniedziałku 27 czerwca do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – od poniedziałku do czwartku rano o godz. 8.00, w piątki o godz. 18.00 połączona z nowenną do Mił. Bożego, a w niedziele od 3 lipca do końca sierpnia Msze św. wieczorne o godz. 20.00, a nie o godz. 17.00. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz „Gościa Extra” w cenie 12 zł poświęconego cudom eucharystycznym.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech błogosławi nam i naszym rodzinom w całym tygodniu!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl