Ogłoszenia od 19 do 26 grudnia

1. Dziś już czwarta i ostatnia  Niedziela Adwentu. Staje przed nami Maryja, która stała się obiecaną świątynią Boga. Przez Maryję Bóg zamieszkał między nami, wkroczył w nasze życie i przeniknął je.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest darem na potrzeby Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, dlatego gorąco witamy w naszej wspólnocie ks. Diakona Wojciecha Hejczyka, który wygłosi Słowo Boże prosząc o wsparcie modlitewne i materialne dla wspólnoty seminaryjnej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W tym tygodniu jeszcze od poniedziałku do środy o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. Zakończenie rorat z rozdaniem nagród w środę.

3. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty.  Okazja przed mszami św., a w środę i czwartek od godz. 16.00 oraz w wigilię po mszy św. porannej do godz. 10.00.

4. W piątek Wigilia. Zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 za naszych zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole w naszych domach (wypominki można jeszcze składać w zakrystii), po której możliwość zabrania do domów Betlejemskiego  Światła Pokoju do godz. 10.00.

5. W wigilię 24 grudnia zapraszamy na Pasterkę za Parafian o godz. 22.00. Kolekta z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Kolekta w pierwsze święto jest naszym świątecznym darem na potrzeby parafii, a w drugie na fundusz inwestycyjny diecezji.

6. Informujemy Parafian, że również w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną rezygnujemy z tradycyjnej formy odwiedzin kolędowych. Od Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli obchodzoną 6 stycznia, po Mszach św. będzie można w kościele odebrać tzw. „zestaw kolędowy” w którym znajdą się: obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu i informacjami oraz kreda, którą opiszemy swoje drzwi napisem C+M+B=2022. (skrót życzeń: Christus Mansionem Benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi).

Jeśli Ktoś z tej okazji pragnie złożyć ofiarę kolędową, prosimy o wpisanie nazwiska i adresu w celu parafialnego zaksięgowania – co pomoże także zaplanować inwestycje parafialne. Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które zawsze przyjmują kapłanów, połączone z ich błogosławieństwem zostaną w naszej Parafii odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 30 stycznia 2022 roku.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, świątecznych kartek, opłatków, parafialnych kalendarzy i świec Wigilijnego dzieła „Caritas”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na radosne i bezpieczne przeżywanie Świąt Bożego narodzenia!