Ogłoszenia od 19 do 26 listopada

1.Przeżywamy dziś XXXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W Liturgii Słowa usłyszymy przypowieść o pomnażaniu talentów. Każdy z nas został również obdarzony różnymi darami, zdolnościami i talentami, bo tak naprawdę to nie ma ludzi bez uzdolnień. Ważne jest to, aby swoje predyspozycje w życiu rozpoznać i maksymalnie je rozwijać dla dobra własnego, swojej rodziny, parafii i całego Kościoła i społeczeństwa, w którym żyjemy.

2. W poniedziałek o godz. 18.00 z racji wspomnienia św. Cecylii – Patronki muzyki kościelnej, Msza św. w intencji naszego Chóru parafialnego „Misericordia” i naszych Organistów i ich Rodzin. Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za ich posługę dla Parafii.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej. Będziemy rozważać Ewangelię z 34 Niedzieli Zwykłej (Mt 25, 31-46). Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

5. W sobotę (25 listopada) o godzinie 17 podczas Mszy świętej wigilijnej Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata swoje święto patronackie będą obchodzić młodsi i starsi ministranci naszej Parafii. Odnowią oni swoje ślubowania, część z Nich osiągnie kolejne stopnie w służbie liturgicznej. Na Mszę Świętą i wspólne świętowanie zapraszamy Rodziców, rodzeństwo i bliskich naszych ministrantów.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie mikołajkowych i świątecznych paczek dla dzieci i chorych w naszej Parafii.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy św. na przyszły rok. W zakrystii można już nabyć wigilijne opłatki, świąteczne kartki oraz roratnie lampiony dla dzieci.

8. Kolekta dzisiejszej III-ej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby utrzymania i funkcjonowania naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej!

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl