Ogłoszenia od 19 do 26 maja

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Zgromadzeni na modlitwie, jak Apostołowie wraz z Maryją w dzień Pięćdziesiątnicy, w naszym parafialnym wieczerniku prośmy o Dary Ducha św. dla nas, dla Parafii i dla całej naszej Ojczyzny.
Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby Parafii, w tym okresie na sfinansowanie rozpoczętych prac remontowych związanych z usuwaniem szkód wynikających z przeciekania dachu na kościele. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Przez cały maj nabożeństwa maryjne w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w soboty po mszach porannych i niedziele o godz. 16.30.

3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Niech nasza wdzięczność Matce Bożej za troskę o Kościół motywuje nasz udział w Eucharystii. Po wieczornej Mszy świętej kolejne spotkanie grupy biblijnej. Będzie rozważana Ewangelia z Niedzieli Trójcy Świętej (Mt 28, 16-20). Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną.

5. W czwartek 23 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. Także w sobotę w ramach przeżywania Kongresu Eucharystycznego po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na kolejną konferencję na temat: „Rzeczy potrzebne do sprawowania Mszy Świętej.” 

7. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres przyjmowania komunii św. wielkanocnej.

8. Informujemy Parafian, że trasa tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała, która przypada w czwartek 30 maja została zaplanowana analogicznie jak w ubiegłym roku.

9. Rodziców ubiegłorocznych dzieci komunijnych informujemy, że uroczystość I-szej rocznicy komunii ich dzieci w tym roku została zaplanowana na niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00. Szczegółowe informacje zostaną podane później.

10. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały gość” dla dzieci oraz kolejny „Gość Extra” w cenie 14 zł poświęcony Świętym Matkom i Matkom Świętych.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne: Konto Parafii: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIETSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl