Ogłoszenia od 19 do 26 marca

1.Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą radości „Laetare”. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Papież poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła.

2. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby parafii zwłaszcza na opłacenie rachunków za media. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Niech ta wielkopostna jałmużna na rzecz misji pomoże misjonarzom tworzyć i rozwijać dzieła charytatywne dla ubogich rodzin żyjących w ubóstwie, dzieci ulicy, osób chorych.  (przeniesiona z II niedz. W. Postu)

4. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

5. W poniedziałek przypada liturgiczny obchód uroczystości św. Józefa Oblubieńca.

6. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną połączoną z Drogą Krzyżową. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu.

7. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych  zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii).

8. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w którą obchodzimy Dzień Świętości Życia i zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i modlitwy w intencji matek i dzieci nienarodzonych. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi Franciszkanin O. Augustyn z Gliwic. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany za tydzień.

9. W zakrystii można nabyć „Gościa Niedzielnego” „Małego gościa” dla dzieci oraz świąteczne kartki. U Pań zespołu „Caritasu” można nabyć tradycyjne świece paschalne. Szczegółowe informacje w
informatorze i na stronie parafialnej.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie na konto parafii. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności charytatywno-dydaktycznej  Parafii – Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl