Ogłoszenia od 2 do 10 kwietnia

1.Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy poświęcamy gałązki palm.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym w czasie których będzie zbierana kolekta przeznaczona na świąteczny wystrój i kwiaty do Bożego Grobu.

3. Prosimy Parafian o skorzystanie z Sakramentu Pokuty do środy. Okazja codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W dni Triduum okazja do spowiedzi według podanego porządku.

4. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze Msza Krzyżma, w czasie której Biskup poświęca oleje krzyżma i chorych, a kapłani wznawiają swoje przyrzeczenia.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w Ceremoniach Triduum Paschalnego, które sprawowane będą w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 19.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Kancelaria od czwartku nieczynna.

6. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie świec, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

7. Zachęcamy Wszystkich do adoracji w ciemnicy, krzyża i przy Grobie Pańskim oraz do poświecenia pokarmów wg podanych godzin – od 9 do 15 co godzinę.

8. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość” dla dzieci, świąteczne kartki oraz  kolejny numer „Gościa Extra” w cenie 14 zł poświęcony relikwiom męki Pańskiej między innymi krzyżowi, koronie cierniowej, całunowi Turyńskiemu i chuście z Manoppello. U Pań zespołu „Caritasu” można nabyć tradycyjne świece paschalne.

PODZIĘKOWANIA  i  PROŚBY

 „Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie na konto parafii.    Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności charytatywno-dydaktycznej  Parafii.   Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl