Ogłoszenia od 2 do 9 czerwca

1.W dzisiejszą niedzielę uczy nas Chrystus szacunku dla Dnia Pańskiego, który jest dany dla dobra naszego i naszych rodzin. Sensem świętowania szabatu, a my dziś powiemy niedzieli, jest miłość. Miłosierdzie, które czynimy, zawsze podoba się Bogu, dlatego nie wahajmy się okazywać w tym dniu życzliwości i pomocy.
Kolekta dzisiejszej niedzieli jest darem na sfinansowanie prac remontowych związanych z usuwaniem szkód wynikających z przeciekania dachu na kościele. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie grupy biblijnej. Będzie rozważana Ewangelia z IX Niedzieli Zwykłej (Mk 2, 23-3,6). Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte.

4. Od poniedziałku do czwartku po Mszach św. wieczornych nabożeństwa do NSPJ. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo wianków i ziół.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną, a obowiązkowo uczniów klas IV, którzy pragną w niedzielę 9 czerwca na mszy św. o godz. 12.00 przeżyć swoją I-szą rocznicę komunii św. Przed mszą szkolną od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci rocznicowych, a po mszy próba przed tą rocznicą.

6 .W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek miesiąca.

7. W piątek 7 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma piątkowego postu od pokarmów mięsnych

8. W sobotę 8 czerwca przypada Wspomnienie Niepokalanego serca NMP, dlatego po mszy porannej nabożeństwo przebłagalne do Niep. Serca Maryi. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne:          Konto Parafii: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech błogosławi nam i naszym rodzinom w całym tygodniu!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl