Ogłoszenia od 2 do 9 października

  1. Dziś przeżywamy już XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Liturgia przypomina nam, że wiara jest wartością podobną do pieniędzy, ciągle jest jej za mało. Kiedy człowiek popada w kłopoty, trzeba jej więcej, aby się z nich wydobyć. Dopóki żyjemy, wiara może zawsze wzrastać jak krzew gorczycy.
  2. Zgodnie z zapowiedzią w dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” diecezji i parafii przeznaczona na wsparcie najbiedniejszych rodzin.
  3. O godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Od jutra też wprowadzamy całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w tygodniu po mszy porannej do 17.30. W soboty do 16.00.
  4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów, a obowiązkowo tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św., w czasie której zostaną poświęcone i rozdane różańce komunijne. Jednocześnie rodziców dzieci komunijnych z lat poprzednich, jeśli mają taką wolę, prosimy o przekazanie strojów komunijnych do zakrystii.
  5. W środę po różańcu o godz. 19.00 do salki w kościele obok kancelarii zapraszamy wszystkich chętnych Parafian na pierwszą po przerwie pandemicznej katechezę dla dorosłych. Te wspólne spotkania mają pomóc w rozwiązywaniu problemów religijno-moralnych, konfrontowaniu naszej wiary z życiem oraz podniesienia poziomu dojrzałości przez modlitwę i odpowiedzialności chrześcijańskiej.
  6. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 obowiązkowa msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W pierwszy piątek zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu przed mszą wieczorną od godz. 17.00, prowadzaną przez Wspólnotę Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, w czasie której będzie okazja do spowiedzi św.
  7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce „Margaretek” do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach dnia 8 października. Szczegóły na plakacie, a zapisy u Pani Małgosi tel. zakrystii.
  8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci oraz kolejnego „Gościa Extra” w cenie 12 zł. poświęconego św. Faustynie i Bożemu Miłosierdziu. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Kolekta dzisiejszej  niedzieli jest naszym darem na utrzymanie Parafii. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za składane ofiary na konto parafialne.                          Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl