Ogłoszenia od 2 do 9 stycznia 2022

1. Dziś II niedziela po Narodzeniu Pańskim. W liturgii Słowa wychwalamy Mądrość Bożą, która najpełniej objawiła się w osobie Jezusa Chrystusa i dlatego winniśmy się różnić w życiu na co dzień od innych właśnie mądrością. Nasze spojrzenie na świat, na trudne sprawy, na życie winno być mądrzejsze.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest darem na potrzeby funkcjonowania naszej Parafii szczególnie na opłacanie należności za ogrzewanie. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. W czwartek 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną Uroczystością Trzech Króli. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy św., które będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcamy kadzidło, kredę i wodę. Już w środę o godz. 18.00 Msza św. wigilijna z tej uroczystości.

Od tej uroczystości każda Rodzina może odebrać tzw.zestaw kolędowy w którym znajdą się: obrazki z modlitwą błogosławieństwa domu w kształcie piramidki i kreda. W ten sposób do naszych domów dotrze także symboliczny wymiar kolędowego spotkania z Bogiem. Jest to także Dzień Misyjny, dlatego po mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne. Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które zawsze przyjmują kapłanów, połączone z ich błogosławieństwem zostaną w naszej Parafii odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 30 stycznia 2022 roku.

4. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i piątek msze św. tylko rano o godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

6. Zachęcamy do nabycia naszych parafialnych kalendarzy. 

 PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękuję wszystkim, którzy chętnie odpowiadali na prośbę o pomoc w pracy przy kościele w minionym Roku. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl