Ogłoszenia od 20 do 27 marca

1.Dziś w trzecią niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus wzywa nas do nawrócenia i przypomina, aby dobrze wykorzystać czas ziemskiego życia, który ma obfitować w dobre owoce naszych słów, myśli
i czynów.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszej Diecezji zbiórka przeznaczona na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach. Niech to będzie dla nas okazja do wielkopostnej jałmużny. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną połączoną z Drogą Krzyżową. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii). W łączności z Papieżem odmówimy także akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i modlitwy w intencji matek i dzieci nienarodzonych.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. W sobotę w czasie mszy św. o 17.00 i po mszy koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu chóru „Milenium” z Mysłowic.

6. Zachęcamy do nabycia w zakrystii „Gościa Niedzielnego” i „ Małego Gościa” dla dzieci oraz kolejnego numeru „Gościa Extra” w cenie 10 zł poświęconego stygmatykowi z San Giovanni Rotondo świętemu Ojcu Pio, wydanego z okazji 135 rocznicy Jego urodzin oraz 20-tej rocznicy kanonizacji przez Jana Pawła II. U Pań zespołu „Caritasu” można od dziś nabyć tradycyjne świece paschalne.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie,
a wpłacane na konto parafialne i opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Jak w poprzednich latach  również i w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice