Ogłoszenia od 20 lutego

1. Dziś już VII niedziela zwykła w ciągu roku. Jezus Chrystus, uczy nas miłować nawet nieprzyjaciół, uczy nas zło dobrem zwyciężać. Jednak współczesny człowiek wydaje się być już bezsilnym i głuchym na wołanie Chrystusa. Wydaje się już nie być zdolnym do żadnego dobrego odruchu, siły do wybaczenia. Pozostała mu jeszcze modlitwa ,,Ojcze nasz’, ale w niej znów trudne słowa: ,,odpuść nam nasze winy, jako my odpuszczamy naszym winowajcom”.     

2. Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą comiesięczną cegiełką na potrzeby Parafii, zwłaszcza na spłacanie należności za media. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Jeszcze do końca tego tygodnia od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne. Kancelaria czynna zawsze po mszach św. także w sobotę i niedzielę.

4. We wtorek po Mszy św. zapraszamy na nowennę do św. Antoniego ofiarowaną w intencji wszystkich chorych, a w środę po Mszy św. prosimy o opiekę dla naszych rodzin, Parafii i Kościoła przez modlitwę do św. Józefa Opiekuna.

5. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa w pracy, nauce i w zimowym wypoczynku

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl