Ogłoszenia od 21 do 28 kwietnia

1.Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się za wszystkich powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Kolekta dzisiejsza trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby parafii zwłaszcza na opłacenie rachunków za media oraz ryczałtu diecezjalnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej. Będziemy rozważać Ewangelię z 5 Niedzieli Wielkanocnej (J 15, 1-8). Prosimy przynieść Pismo Św.

3. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa męczennika i Patrona Polski.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna po której pierwsza próba dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

5. W czwartek 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty, tradycyjnie po Mszy św. porannej nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli z procesją do krzyża.

6. W sobotę o godz. 9.00 próba i spowiedź dzieci komunijnych z klasy A i B, a o 10.30 z klasy C i D.

7. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. Także w sobotę w ramach głębszego przeżywania Kongresu Eucharystycznego po wieczornej Mszy świętej w kościele zapraszamy na kolejną konferencję na temat: „Sposoby przyjmowania Komunii świętej”. 

8. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny” i oraz kolejny numer „Gościa Historia Kościoła” poświęcony Maryi i historii Jej kultu.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia.  „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne: Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
      Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności Parafii: Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl