Ogłoszenia od 21 do 28 maja

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstanie. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca.

2. Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby Parafii, szczególnie na opłacenie należności za media. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na kolejne nabożeństwo majowe. Przez cały maj nabożeństwa maryjne w tygodniu po Mszach św. wieczornych, a w soboty i niedziele o godz. 16.30. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem. W środę po nabożeństwie majowym katecheza dla dorosłych.

5. W piątek 26 maja przypada dzień Matki. Za wszystkie nasze mamy żyjące i te zmarłe będziemy się modlić na wieczornej mszy św. i nabożeństwie majowym. Zapraszamy wszystkich do tej modlitwy za nasze mamy.

6. W sobotę od 16.00 okazja do spowiedzi św., a o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres wielkanocny i dlatego przez cały tydzień trwa nowenna do Ducha św. Także w przyszłą niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Bóg zapłać” za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za składane ofiary materialne, które można wpłacać także na konto: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl