Ogłoszenia od 21 do 28 stycznia

  1. Dziś III niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia słowa zachęca nas do nawrócenia, czyli do przemiany naszego codziennego życia. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Dlaczego mamy się nawracać, dlaczego przewracać, zmieniać całkowicie swoje życie? Bo „czas się wypełnił i przybliżyło się Królestwo Boże”. Bo „czas jest krótki” i „przemija postać tego świata”. Dziś obchodzimy dzień Babci, a jutro dzień Dziadka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Tych naszych przodkach, którzy kształtują naszą osobowość.
  2. Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli w miesiącu, jest naszym specjalnym comiesięcznym darem na potrzeby Parafii, zwłaszcza pokrycie kosztów ogrzewania. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
  3. Przypominamy, że w okresie zimowym także ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00. W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  4. W czwartek 25 stycznia świętem Nawrócenia św. Pawła kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  5. Przyszła niedziela w naszej Parafii jest niedzielą kolędową, dlatego na wszystkich mszach św. będziemy się modlić za te Rodziny, które proszą o błogosławieństwo swych domów i mieszkań. Z tej okazji można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby utrzymania Parafii. Takie ofiary można także przelewać na konto parafialne. Rodziny, które jeszcze nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go jeszcze dziś.
  6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
  7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i małego Gościa dla dzieci. Z racji zbliżającego się święta Matki Bożej Gromnicznej można też w zakrystii nabyć małe tzw. torebkowe świece gromnice w cenie 7 zł. Zachęcamy do codziennej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 17.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia, za odśnieżanie, za wszelką pomoc, życzliwość
i ofiary, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej!
Wszystkim którzy w kolejnym tygodniu podejmują swoje obowiązki zawodowe i rodzinne, życzymy obfitości Bożych łask i Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce.