Ogłoszenia od 22 do 29 października

1.Dziś już XXIX niedziela zwykła obchodzona jako niedziela misyjna pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Ofiarujmy naszą modlitwę wszystkim misjonarzom i misjonarkom, szczególnie pochodzącym z naszej Ojczyzny, aby owocnie i skutecznie mogli głosić Prawdę Ewangelii tam, gdzie jej brak.

2. W dzisiejszą niedzielę na rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom pochodzącym z naszej ojczyzny i krajom misyjnym. Obecnie na misjach pracuje 2170 misjonarzy i misjonarek z Polski w 97 krajach świata. Jest wśród nich 1015 zakonników, 648 sióstr zakonnych, 311 księży diecezjalnych i 49 świeckich.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po Mszach wieczornych.

4. W poniedziałek po różańcu odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej. Będziemy rozważać Ewangelię z 30 Niedzieli Zwykłej (Mt 22, 34-40).

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna i nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

7. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za zmarłych. W kancelarii i zakrystii można składać wypominki za zmarłych. Msze Św. za zmarłych polecanych w wypominkach, zostaną odprawione w Dzień Zaduszny, a różaniec za zmarłych od 1 do 8 listopada.

8. W sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy Marianki a także chętne dziewczęta ze szkoły podstawowej i średniej na zbiórkę. Natomiast na godzinę 10:30 zapraszamy na zbiórkę Ministrantów oraz chętnych chłopców ze szkoły podstawowej i średniej. Do grona ministrantów mogą dołączyć chłopcy już z 3 klasy szkoły podstawowej, jeszcze przed przyjęciem pierwszej Komunii świętej.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa” dla dzieci, oraz do zakupu zniczy „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych (w cenie 4 zł), z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Zachęcamy także do rezerwacji intencji Mszy św. na przyszły rok.

10. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.
 Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. Wiara w „świętych obcowanie” zapewnia nas o duchowej łączności z tymi, którzy już odeszli z tego świata. Ta łączność podtrzymywana jest przede wszystkim przez nasze ofiary za zmarłych oraz modlitwę. Kościół ustanowił na początku listopada uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, kierując nasz duchowy wzrok nie tylko na niebo, ale również na czyściec. Dał nam też oktawę tej uroczystości. To jest czas, w którym zwykły człowiek, zazwyczaj zalatany i zabiegany, ma szansę się zatrzymać i pomyśleć o wieczności. Kościół przypomina, że są święci w niebie, którzy nas wpierają swoją modlitwą, ale są też zmarli, którzy czekają na pomoc, bo sami już nic dla siebie nie mogą uczynić. Z pewnością w tym czasie staramy się gorliwiej modlić za dusze zmarłych, więc zapewne też dociera do nich więcej łask.
Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz.

Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni cząstkowy.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl