Ogłoszenia od 22 do 29 stycznia

1.Dziś III niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia słowa zachęca nas do nawrócenia czyli do przemiany naszego codziennego życia. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Dlaczego mamy się nawracać, dlaczego przewracać, zmieniać całkowicie swoje życie? Bo „czas się wypełnił i przybliżyło się Królestwo Boże”. Bo „czas jest krótki „ i „przemija postać tego świata”.

2. Przypominamy, że w okresie zimowym także ze względów ekonomicznych od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00. W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

3. W środę 25 stycznia świętem Nawrócenia św. Pawła kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. Przyszła niedziela w naszej Parafii jest niedzielą kolędową, dlatego na wszystkich mszach św. będziemy się modlić za te Rodziny, które proszą o błogosławieństwo swych domów i mieszkań. Z tej okazji można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby utrzymania Parafii. Takie ofiary można także przelewać na konto parafialne. Rodziny, które jeszcze nie odebrały swojego zestawu kolędowego, prosimy o zabranie go jeszcze dziś.

5. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 16.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary także przelewane na konto parafialne „Bóg zapłać”.    Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii – obecnie można przekazać 1.5%.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl