Ogłoszenia od 23 do 30 kwietnia

1.Dziś III niedziela wielkanocna obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. I My, podobnie jak uczniowie zmierzający do Emaus spotykamy Zmartwychwstałego w Jego Słowie i przy łamaniu chleba. Niech to dzisiejsze spotkanie z Chrystusem umacnia nas w wierze, nadziei i miłości. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś na zakończenie 80 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” Diecezji i Parafii.

3. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa męczennika i Patrona Polski.

4. We wtorek 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty, tradycyjnie po Mszy św. o godz. 8.00 za rolników nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli z procesją do krzyża.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna po której pierwsza próba dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

6. W środę po mszy wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych.

7. W czwartek po mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania, na Młodzieżowy Krąg Biblijny.

8. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla uczniów kl. III „a” i „b” z próbą przed komunijną, a o godz.11.00  spowiedź dla uczniów kl. III „c” i „d” także połączona z próbą. Obecność dzieci z rodzicami obowiązkowa.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności charytatywno-dydaktycznej  Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl