Ogłoszenia od 23 do 30 lipca

1.Przeżywamy XVI niedzielę zwykła w ciągu roku. W kolejnej przypowieści o Królestwie Bożym przewija się temat chleba i ziarna – symbolu Eucharystii i rozwoju Królestwa Bożego. Ale pojawia się także chwast i nieprzyjaciel. To zachęta dla nas do zastanowienia się nad tym, co niszczy naszą eucharystyczną pobożność i rozwój Bożego życia na ziemi. Dzisiaj obchodzimy także światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka w roku 2021. Otoczmy ich naszą modlitwą i wdzięcznością.

2. Kolekta jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Przypominamy, że do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji: w tygodniu od poniedziałku do czwartku do godz. 17.00. W piątki początek adoracji w kaplicy o godz. 8.00 i zakończenie o godz.17.30.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 16.45 okazja do Sakramentu Pokuty w czasie adoracji.

6. Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy XXIV Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji „MIVA Polska św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku” na misyjne środki transportu oraz będziemy błogosławić kierowców, poświęcać nasze pojazdy i rozdawane będą okolicznościowe pamiątki do samochodów dla wszystkich wspierających naszych misjonarzy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia oraz ofiarodawcom za składane ofiary materialne, które można wpłacać także na konto: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Święty Krzysztofie pomagaj nam szczęśliwie docierać do celu. Amen. Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl