Ogłoszenia od 23 do 30 października

  1. Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą w ciągu roku, która rozpoczyna Tydzień Misyjny przypominający o nakazie Jezusa „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie  narody” oraz o naszej odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła. Gromadząc się przy stole Słowa i Eucharystii, prośmy Chrystusa Zmartwychwstałego, by udzielał nam mocy swojego Ducha do głoszenia Ewangelii i dawania świadectwa Jego Miłości i komunii.
  2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Jacka Liwowskiego, Proboszcza Parafii Matki Bożej Różańcowej z Grzybowic, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na dokończenie budowy kościoła.
  3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po Mszach św. wieczornych.
  4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna i nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci.
  5. W przyszłą niedzielę na zakończenie tygodnia misyjnego zbiórka przeznaczona na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.
  6. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiany będzie od 2 do 8 listopada. Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii wraz z ofiarą, która zgodnie z finansowym informatorem naszej Diecezji jest w części przeznaczona  na utrzymanie Seminarium Duchownego oraz Domu Seniora dla kapłanów.
  7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, „Gościa Extra” poświęconego św. Faustynie i Bożemu Miłosierdziu oraz nowego tygodnika „Bliżej życia z wiarą”.  Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za składane ofiary na konto parafialne.   Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

W listopadzie w sposób szczególny modlimy się za zmarłych. Wiara w „świętych obcowanie” zapewnia nas o duchowej łączności z tymi, którzy już odeszli z tego świata. Ta łączność podtrzymywana jest przede wszystkim przez nasze ofiary za zmarłych oraz modlitwę. Kościół ustanowił na początku listopada uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, kierując nasz duchowy wzrok nie tylko na niebo, ale również na czyściec. Dał nam też oktawę tej uroczystości. To jest czas, w którym zwykły człowiek, zazwyczaj zalatany i zabiegany, ma szansę się zatrzymać i pomyśleć o wieczności. Kościół przypomina, że są święci w niebie, którzy nas wpierają swoją modlitwą, ale są też zmarli, którzy czekają na pomoc, bo sami już nic dla siebie nie mogą uczynić. Z pewnością w tym czasie staramy się gorliwiej modlić za dusze zmarłych, więc zapewne też dociera do nich więcej łask.

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz.
Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl