Ogłoszenia od 24 do 31 grudnia

1.Dziś przeżywamy już czwartą i ostatnią Niedzielę Adwentu, której wieczór jest jednocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Niech dzisiejsza ofiara Mszy świętej otwiera nas na przychodzącego Zbawiciela.

2. Dzisiaj z racji wieczoru wigilijnego nie będzie Mszy św. o 17.00. Zachęcamy wszystkich do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Po mszach św. do godz. 13.00 możliwość zabrania do domów Betlejemskiego Światła Pokoju, które zostało przyniesione przez Harcerzy z gliwickiego Hufca.

3. W dzisiejszą noc o godz. 22.00 zapraszamy na PASTERKĘ, która jest Mszą św. z Uroczystości Bożego Narodzenia i nie zastępuje mszy św. z dzisiejszej IV niedzieli Adwentu.

4. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia msze św. wg porządku niedzielnego.

5. Od środy do piątku msze św. tylko rano o godz. 8.00. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, dlatego poświęcamy wino. W czwartek 28 grudnia o godz. 8.00 z racji święta Młodzianków zapraszamy na mszę św. dzieci, które otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

6. W przyszłą niedzielę 31 grudnia z racji ostatniego dnia roku 2023 po mszach św. nabożeństwa dziękczynno-przebłagalne połączone ze statystyką naszej Parafii.

7. Informujemy Parafian, że w tym roku podobnie jak w latach poprzednich zostaną przygotowane kolędowe zestawy, które będzie można zabierać od Nowego Roku 1 stycznia. Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które poczuwają się do związku z Parafią, połączone z ich błogosławieństwem zostaną w naszej Parafii odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 28 stycznia 2024 roku. Nowych Parafian, którzy pragną poświęcić swe mieszkania prosimy
o bezpośredni kontakt w kancelarii z ks. Proboszczem.

8. Zachęcamy do nabycia podwójnego numeru świąteczno-noworocznego „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 zł. oraz naszych parafialnych kalendarzy. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 17.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego i radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii.  Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary także przelewane na konto parafialne „Bóg zapłać”.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Parafianom i Wszystkim Gościom:
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia – Niech spełniają się wszystkie marzenia, by zawsze w sercu gościła miłość. By w życiu wszystko się układało. By na twarzy zawsze gościł uśmiech, a w oczach radość. Życzą Duszpasterze.

Szczęść Boże na radosne przeżywanie Okresu Bożego Narodzenia !

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl
Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej!