Ogłoszenia od 24 do 31 lipca

1. Dziś świętujemy XVII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W czasie wakacji i urlopów Pan Jezus uczy nas, jak swoich uczniów modlitwy. Pamiętajmy o niej zwłaszcza teraz, kiedy mamy więcej czasu, aby odnowić nie tylko nasze siły fizyczne, ale aby także przeżyć naszą odnowę duchową. Dzisiaj obchodzimy także światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka w roku 2021. Otoczmy ich naszą modlitwą i wdzięcznością.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

3. Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy XXIII Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji „MIVA Polska św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku” na misyjne środki transportu oraz będziemy błogosławić kierowców, poświęcać nasze pojazdy i rozdawane będą okolicznościowe pamiątki do samochodów dla wszystkich wspierających naszych misjonarzy.

4. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – od poniedziałku do czwartku rano o godz. 8.00, w piątki o godz. 18.00 połączona z nowenną do Mił. Bożego, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Kancelaria czynna po mszach św.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl