Ogłoszenia od 24 do 31 marca

1. Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy poświęcamy gałązki palm.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym w czasie których będzie zbierana kolekta przeznaczona na świąteczny wystrój i kwiaty do Bożego Grobu.

3. W środę po mszy szkolnej droga Krzyżowa dla dzieci i rozdanie formularzy do I-szej spowiedzi dla dzieci komunijnych. Pierwsza spowiedź w sobotę 6 kwietnia o godz. 10.00.

4. Prosimy Parafian o skorzystanie z Sakramentu Pokuty do środy. Okazja codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W dni Triduum okazja do spowiedzi według podanego porządku.

5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze Msza Krzyżma, w czasie której Biskup poświęca oleje krzyżma i chorych, a kapłani wznawiają swoje przyrzeczenia.

6. Zachęcamy do uczestnictwa w Ceremoniach Triduum Paschalnego, które sprawowane będą w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 19.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Kancelaria od czwartku nieczynna.

7. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem poświęceniem ognia, a zakończy się procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie świec, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

8. Zachęcamy Wszystkich do adoracji w ciemnicy, krzyża i przy Grobie Pańskim oraz do poświecenia pokarmów wg podanych godzin – od 9 do 13 co godzinę.

9. Zgodnie z wolą Biskupa Gliwickiego w Niedzielę Wielkanocną zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz odbudowy plebanii parafii św. Mikołaja w Kozłowie. Parafia ta została dotknięta w październiku minionego roku tragicznym w skutkach pożarem, w wyniku którego zginął proboszcz, ks. Andrzej Wandzel. Przeprowadzona zbiórka będzie wyrazem solidarności wspólnoty diecezjalnej z parafią w Kozłowie, która podejmuje trud odbudowy zniszczonej w pożarze plebanii.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 „Bóg zapłać” za wszelką pomoc i życzliwość: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. „Bóg zapłać” także za ofiary składane na konto parafii.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
Również w tym roku prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności charytatywno-dydaktycznej Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Rozważając postawę Syna Człowieczego w dramatycznych wydarzeniach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Niedzieli, trzeba nieustannie mieć na uwadze tę prawdę, iż miłość jest silniejsza od życia.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl