Ogłoszenia od 24 do 31 października

1.Dziś XXX Niedziela zwykła w którą rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Jak niewidomy Bartymeusz z dzisiejszej Ewangelii prośmy Chrystusa o łaskę przejrzenia i dostrzegania nie tylko świata, ale i miejsca na okazanie miłości poprzez pomoc i dar modlitwy naszym bliźnim.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Z racji obchodzonego dziś światowego Dnia Misyjnego po Mszach św.  zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby misji i pomoc misjonarzom. Jest to wyraz troski katolików o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po mszach wieczornych.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

5. W zakrystii można składać wypominki za zmarłych. Msze Św. za zmarłych polecanych, zostaną odprawione w Dzień Zaduszny a różaniec za zmarłych będzie odmawiany od 2 do 7 listopada. Aby pomóc naszym zmarłym przez ofiarowane za nich odpusty zachęcamy do skorzystania w tym tygodniu z Sakramentu Pokuty.

6. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne
z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Jak możemy pomóc tym, którzy odeszli do wieczności?

               Możemy zmarłym pomóc – powinniśmy im to ofiarować. Niezmierzone jest to dobro, które może i powinno popłynąć z naszych serc w ich kierunku. Nie przesadzajmy jednak ani z budową pomników naszym bliskim, ani w ilości i wielkości zniczy, ani w wystawności kwiatów. O to wszystko muszą zabiegać poganie – bo im po śmierci bliskich nie zostaje już nic innego.

Ta wiara usprawiedliwia nasze modlitwy zanoszone do świętych. Chcemy modlić się za nich, wymieniać ich imiona jakby jeszcze mocniej wobec Bożego miłosierdzia. Chcemy prosić o łaskawość Boga, prosić o ulgę i przebaczenie jeśli są jeszcze Bogu coś dłużni. Oni naprawdę liczą na nas – jak my kiedyś będziemy liczyli na naszych bliskich i krewnych. Pełnijmy te zadośćuczynienia , nie przechodźmy bezmyślnie wobec ich mogił, napisów i próśb. Wszak najlepszym grobem naszych zmarłych są serca żyjących. Zamawiane przez nas Msze św. są dziękczynieniem i błaganiem, darem i ofiarą składaną razem i w imieniu Chrystusa .

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl