Ogłoszenia od 24 kwietnia do 1 maja

Z okazji Naszego Odpustu ku czci Bożego Miłosierdzia wszystkim Parafianom, jak i przybyłym Gościom,
składamy serdeczne życzenia zdrowia, Błogosławieństwa Bożego i Pokoju płynącego z zawierzenia
Zmartwychwstałemu Królowi Miłosierdzia.

  1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia, które dla naszej Parafii jest równocześnie Uroczystością odpustową. Serdecznie witamy ks. Jerzego Faszczewskiego Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca z Zabrza – Mikulczyc, który głosi Słowo Boże. Kolekta dzisiejsza jest naszym specjalnym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. O godz. 15.00 Nieszpory odpustowe z koronką do Miłosierdzia Bożego z oprawą muzyczną Chóru „Milenium” z Mysłowic, w których będą uczestniczyć także Parafianie z Żernik.
  3. Dziś rozpoczyna się 79 Tydzień Miłosierdzia pod hasłemMiłosierdzie nadzieją dla świata”, dlatego w przyszłą niedzielę na zakończenie po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” Diecezji i Parafii.
  4. W poniedziałek 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty, tradycyjnie po Mszy św. o godz. 8.00 za rolników nabożeństwo błagalne o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli z procesją do krzyża.
  5. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna. Rodziców dzieci, zwłaszcza pierwszokomunijnych, prosimy o przypominanie dzieciom o tej Mszy św.
  6. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla uczniów kl. III „b” i „c” z próbą przedkomunijną, a o godz.11.00 spowiedź dla uczniów kl. III „a” także połączona z próbą. Obecność dzieci z rodzicami obowiązkowa.
  7. W sobotę 30 kwietnia z racji kanonizacji św. Faustyny o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu, a od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty.
  8. Także w sobotę 30 kwietnia Biskup Gliwicki, Jan Kopiec, obchodzi Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Z tej okazji Złoty Jubilat odprawi o godz. 11.00 w kościele katedralnym w Gliwicach Uroczystą Mszę Świętą dziękczynną. O Jubilacie pamiętajmy w naszych modlitwach.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy za pomoc w przygotowaniu naszego Odpustu Parafialnego, Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem darowizna na cele kultu religijnegodającym możliwość odliczenia od podatku.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl