Ogłoszenia od 24 września do 1 października

1.Dziś świętujemy już XXV niedzielą zwykłą w ciągu roku. Ewangelia o najmowaniu robotników do winnicy, ukazuje nam, że nawet chrześcijanie miewają kłopoty z pogodzeniem sprawiedliwości Boga z Jego miłosierdziem. Prośmy Chrystusa, aby Jego Duch uczył nas sprawiedliwości większej niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. Po mszy spotkanie informacyjne dla rodziców tych dzieci. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa. Jednocześnie rodziców dzieci komunijnych z lat poprzednich, jeśli mają taką wolę, prosimy o przekazanie strojów komunijnych do zakrystii.

3. Marianki i dziewczyny pragnące wstąpić w szeregi Wspólnoty Dzieci Maryi zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach w sobotę 30 października o godz. 9.30.

4. Ministrantów, lektorów i chłopców pragnących wstąpić w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkanie także w sobotę o godz. 10.30.

5. W ramach przygotowania do bierzmowania: uczniów klas II-gich szkół średnich, kontynuujących formację zapraszamy na mszę św. w czwartek 28 września o godz. 18.00, po której spotkanie organizacyjne w salce, a uczniów klas I-szych rozpoczynających przygotowanie zapraszamy w następny czwartek 5 października także o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” diecezji i parafii przeznaczona na wsparcie najbiedniejszych.

7. Zachęcamy także do rezerwacji Mszy dziękczynnych na przyszły rok 2024. (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane w październiku).

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można także wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl