Ogłoszenia od 25 czerwca do 2 lipca

1.Dziś świętujemy XII niedzielę zwykłą. Liturgia Słowa przypomina nam o trosce nie tylko o nasze ciało, ale przede wszystkim o naszą duszę. Czy staramy się o to, aby podobać się Bogu? Czy nie utraciliśmy świadomości działania szatana, „który duszę i ciało może zatracić w piekle”? Czy zaniedbując zdrowie duszy i spychając Boga na odległy plan w naszym życiu, nie zapieramy się Go?

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona jeszcze na spłacenie kolejnej kwartalnej części ryczałtu diecezjalnego na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Informujemy Parafian, że od poniedziałku 26 czerwca do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – od poniedziałku do czwartku rano o godz. 8.00, w piątki o godz. 18.00 połączona z nowenną do Mił. Bożego, a w niedziele od przyszłej niedzieli 2 lipca Msza św. wieczorna o godz. 20.00, a nie o godz. 17.00. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

4. Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie wakacji: w tygodniu od poniedziałku do czwartku do godz. 17.00. W piątki początek adoracji w kaplicy o godz. 8.00 i zakończenie przed mszą wieczorną.

5. W czwartek 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji i Dzień Papieski Franciszka. Zapraszamy na mszę św. rano o godz. 8.00. Kolekta tej uroczystości w całym kościele katolickim na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

6. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii, a od godz. 16.00 do 16.45 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Dziś Parafia w Żernikach obchodzi swoją doroczną Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dlatego zapraszamy na nieszpory odpustowe o godz. 15.15 w Żernikach.

8. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia oraz ofiarodawcom za składane ofiary materialne, które można wpłacać także na konto: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113