Ogłoszenia od 25 grudnia do 1 stycznia

1.Przeżywamy radosne święta Bożego Narodzenia. Ich treścią jest bliskość Boga, dlatego jest powód, aby się radować. Św. Jan Ewangelista zrelacjonował to krótko: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Słowo Boga zamieszkało pośród nas. Bóg okazał ogrom życzliwości. Tak się zbliżył do człowieka, że stał się jednym z nas. Dalej już pójść nie mógł.

2. W poniedziałek obchodzimy święto św. Szczepanapierwszego męczennika. Msze św. jak w niedziele.

3. Od wtorku do piątku msze św. tylko rano o godz. 8.00. We wtorek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. poświęcenie wina. W środę 28 grudnia o godz. 8.00 z racji święta Młodzianków zapraszamy na mszę św. dzieci, które otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo. W piątek święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po mszy św. porannej nowenna do Bożego Miłosierdzia w intencji rodzin.

4. W sobotę 31 grudnia – ostatni dzień roku 2022 o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynno -błagalną połączoną z nabożeństwem na zakończenie roku ze statystyką naszej Parafii.

5. W przyszłą niedzielę przypada Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

6. Informujemy Parafian, że również w tym roku rezygnujemy z tradycyjnej formy odwiedzin kolędowych. Od Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli obchodzoną 6 stycznia, po Mszach św. będzie można w kościele odebrać tzw. „zestaw kolędowy”. Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które zawsze przyjmują kapłanów, połączone z ich błogosławieństwem zostaną w naszej Parafii odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 29 stycznia 2023 roku. Nowych Parafian, którzy pragną poświęcić swe mieszkania prosimy o bezpośredni kontakt w kancelarii z ks. Proboszczem.

7. Zachęcamy do nabycia podwójnego numeru świąteczno-noworocznego „Gościa Niedzielnego” oraz naszych parafialnych kalendarzy. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – w okresie zimowym do godz. 16.00.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego i radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii.  Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary także przelewane na konto parafialne „Bóg zapłać”.

                         Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Parafianom i Wszystkim Gościom:
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia – Niech spełniają się wszystkie marzenia,

by zawsze w sercu gościła miłość. By w życiu wszystko się układało.
By na twarzy zawsze gościł uśmiech, a w oczach radość. Życzą Duszpasterze.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl