Ogłoszenia od 25 lutego do 3 marca

1.Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, w którą Jezus zaprasza nas Górę Przemienienia. Człowiek wchodząc na nią zmuszony jest pozostawić świat codzienności i swoich przyzwyczajeń, także w odniesieniu do Boga. Bóg na górze jest gospodarzem i dlatego odsłania swoją twarz tak, jak chce.

2. Tradycyjnie druga niedziela Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego, dlatego dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc medyczną, żywnościową, edukacyjną dla dzieci w Afryce. Według danych Komisji Episkopatu Polski obecnie pracuje na misjach 1690 misjonarzy z Polski, (272 księży diecezjalnych, 619 sióstr zakonnych i 758 zakonników oraz 41 misjonarzy świeckich). W ciągu roku ubyło 53 misjonarzy. To misyjne dzieło, zwane „Ad Gentes” co znaczy „dla ludzi”, wspiera edukację w przedszkolach, szkołach i sierocińcach i wraz z misjonarzami walczy z głodem i niedożywieniem wśród mieszkańców Afryki, Azji i Oceanii, a dla nas jest okazją do tegorocznej wielkopostnej jałmużny. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie grupy biblijnej. Będzie rozważana Ewangelia z 3 Niedzieli Wielkiego Postu. Prosimy przynieść Pismo Święte. 

5. W środę o godz. 18.00 msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci.

6. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

7. W tym tygodniu przypadają: I-szy piątek i sobota miesiąca. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny naszych chorych i starszych Parafian, których można zgłaszać w zakrystii. Następne przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę 23 marca przed Niedzielą Palmową.

8. W sobotę okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

9. W przyszłą niedzielę kolekta na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach za Lublińcem.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia, za odśnieżanie, za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1,5% podatku na parafię. Również w tym roku prosimy o tę formę wsparcia Parafii.  Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały kolejny tydzień! Najlepszym czasem do nawrócenia jest czas teraźniejszy.
Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej!

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl