Ogłoszenia od 25 września do 2 października

1. Dziś przeżywamy już XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Liturgia dzisiejsza przypomina nam, że kto uwierzył w Boga i Jemu się powierzył, w Nim będzie miał cząstkę na wieki, a kto oddawał się przyjemnościom postępując tak, jakby Bóg nie istniał, pozostanie na wieki odłączony od Niego.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na utrzymanie naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. Jednocześnie rodziców dzieci komunijnych z lat poprzednich, jeśli mają taką wolę, prosimy o przekazanie strojów komunijnych do zakrystii.

4. W czwartek 29 września o godz. 19.30 msza św. dekanalna dla młodzieży na którą zapraszamy wszytkach kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o przyniesienie formularzy zgłoszeniowych. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian – zgłoszenia w zakrystii. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty, a o 16.15 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Także w sobotę 2 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka „Caritas” do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, do udziału w której zachęcamy także nasze Parafianki.

6. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” diecezji i parafii przeznaczona na wsparcie najbiedniejszych.

7. Od października pragniemy wznowić katechezę dla dorosłych, dlatego chętnych prosimy o zgłoszenie swego udziału w kancelarii. Od ilości zainteresowanych będzie zależeć powrót tej formy spotkań duszpasterskich.

8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce „Margaretek” do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach dnia 8 października. Szczegóły na plakacie, a zapisy u Pani Małgosi tel. dostępny w zakrystii.

9. Zachęcamy do rezerwacji Mszy dziękczynnych na przyszły rok 2023. (msze św. za zmarłych na przyszły rok będą przyjmowane w październiku

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można także wpłacać na konto parafialne.    Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl