Ogłoszenia od 26 czerwca do 3 lipca

1.Dziś XIII niedziela zwykła w ciągu roku. Spotykamy Chrystusa, który zachęca każdego z nas do wierności swojemu powołaniu i swoim wyborom życiowym. Odkąd wybraliśmy pług i zdecydowaliśmy o swym życiu, prośmy o łaskę wytrwania. Jest to jedna z największych łask, jakie możemy otrzymać od Pana Boga. A dziś proszę was: „nie oglądajcie się wstecz”. Zostańcie przy tym pługu, przy którym stoicie.

2. Przypominamy, że od 27 czerwca do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw w tygodniu i w niedziele. W tygodniu codzienne jedna Msza św. – od poniedziałku do czwartku rano o godz. 8.00, w piątki o godz. 18.00 połączona z nowenną do Mił. Bożego, a w niedziele od przyszłej niedzieli 3 lipca Msza św. wieczorna o godz. 20.00, a nie o godz. 17.00. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

3. W środę 29 czerwca przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji i Dzień Papieski Franciszka. Zapraszamy na mszę św. rano o godz. 8.00. Kolekta tej uroczystości w całym kościele katolickim na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.

4. W tym tygodniu przypadają: I-szy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu przed mszą wieczorną od godz. 17.00, prowadzaną przez Wspólnotę Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, w czasie której będzie okazja do spowiedzi św.

5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii, a od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Jacka Liwowskiego, Proboszcza Parafii MB Różańcowej z Zabrza-Grzybowic, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na dokończenie budowy kościoła.

7.  Dziś Parafia w Żernikach obchodzi swoją doroczną Uroczystość odpustową ku czci Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dlatego zapraszamy na nieszpory odpustowe o godz. 15.15 w Żernikach.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl