Ogłoszenia od 26 grudnia 2021 do 2 stycznia 2022

1. Dziś niedziela św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejsza liturgia ukazuje nam wzór świętej Rodziny, abyśmy wpatrując się w Nią, umieli tak kształtować nasze życie rodzinne, by było ono dla osób wchodzących w skład rodziny drogą do Boga i drogą osiągania osobistej świętości.

2. Dziś  o godz. 16.15 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

3. Od poniedziałku do czwartku msze św. tylko rano o godz. 8.00. We wtorek 28 grudnia o godz. 8.00 z racji święta Młodzianków zapraszamy na mszę św. dzieci, które otrzymają okolicznościowe błogosławieństwo.

4. W piątek 31 grudnia – ostatni dzień roku 2021 o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynno-błagalną połączoną z nabożeństwem na zakończenie roku ze statystyką naszej Parafii. Nie ma postu piątkowego.

5. W sobotę 1 stycznia obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

6. Informujemy Parafian, że również w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną rezygnujemy z tradycyjnej formy odwiedzin kolędowych. Od Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli obchodzoną 6 stycznia, po Mszach św. będzie można w kościele odebrać tzw. „zestaw kolędowy”.  Msze święte sprawowane w intencji rodzin, które zawsze przyjmują kapłanów, połączone z ich błogosławieństwem zostaną w naszej Parafii odprawione na zakończenie kolędowania w niedzielę 30 stycznia 2022 roku.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego i radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Niech Boże Dziecię błogosławi naszej Parafii Wszystkim Gościom i Sąsiadom,
każdemu z Nas i Naszym bliskim w każdym dniu Nowego Roku 2022,
a radość i pokój płynące ze stajenki betlejemskiej
niech będą Waszym udziałem na co dzień!

Szczęść Boże na radosne i bezpieczne przeżywanie Okresu Bożego Narodzenia !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl