Ogłoszenia od 26 lutego do 5 marca

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, w którą przypominamy sobie zawsze o czterdziestodniowym pobycie Pana Jezusa na pustyni, który uczy nas, jak skuteczne jest Słowo Boga w walce ze złym duchem – szatanem, księciem kłamstwa. Tylko Jezus nie uległ jego kłamstwu, ufając Ojcu aż do końca. I my prośmy o taką ufność Bożemu Miłosierdziu.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku będzie głosił O. Franciszkanin z Gliwic.

3. W środę o godz. 18.00 msza św. szkolna z Drogą Krzyżową dla dzieci. Po mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.

4. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny naszych chorych i starszych Parafian, których można zgłaszać w zakrystii. Następne przedświąteczne odwiedziny chorych w sobotę 1 kwietnia przed Niedzielą Palmową.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii).

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Jacka Liwowskiego, Proboszcza Parafii MB Różańcowej z Zabrza-Grzybowic, który wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na dokończenie budowy kościoła.

8. Zachęcamy do nabycia w zakrystii „Gościa Niedzielnego” i „Małego gościa” dla dzieci. Szczegółowe informacje w informatorze i na stronie parafialnej.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie na konto parafii.    Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii – obecnie można przekazać 1.5%.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl