Ogłoszenia od 26 maja do 2 czerwca

1.W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kościół przypomina prawdę, że Jeden Bóg jest wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca, Syna i Ducha św. i zaprasza nas do wnętrza swojej wspólnoty miłości. Dziś także Dzień Matki, które ogarniamy naszą modlitwą. Łączymy się także n z Mężczyznami i Młodzieńcami zgromadzonymi dziś w Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest darem na sfinansowanie prac remontowych związanych z usuwaniem szkód wynikających z przeciekania dachu na kościele. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe.

3. W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie grupy biblijnej. Będzie rozważana Ewangelia z IX Niedzieli Zwykłej (Mk 2, 23-3,6). Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte.

4. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Bożego Ciała, która jednocześnie kończy w naszej Diecezji Kongres Eucharystyczny. Na Msze św. zapraszamy (w środę wigilijna o godz. 18.00) i w czwartek o godz. 8.00, po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Po procesji msza św. około godz. 10.30 i wieczorna o godz. 17.00. (Nie ma mszy o godz. 12.00).

Trasa tegorocznej procesji przebiega od kościoła ul. Strzelniczą w lewo, ul. Wiązową do nr 12, dalej w prawo ul. Graniczną wzdłuż nr 31 do nr 36, dalej ul. Graniczną przecinając ul. Strzelniczą do ul. Ligockiej kierując się do ul. ONZ dochodząc do ul. Paderewskiego w kierunku kościoła.
pierwszy ołtarz przy ul. Granicznej 73 (ołtarz Szafarzy z rodzinami);
drugi ołtarz przy ul. Granicznej 14 (ołtarz Rodzin);
trzeci ołtarz przy ul. Paderewskiego 112 (ołtarz Ministrantów i Marianek);
czwarty ołtarz przed kościołem (ołtarz „Margaretek”).

Wszystkich Parafian prosimy o włączenie się w przygotowanie tej uroczystości i o przyozdobienie domów i mieszkań zwłaszcza wzdłuż trasy procesji.

5.  W piątek po Bożym Ciele dyspensa Bpa Gliwickiego od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 ostatnie przed wakacjami odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne: Konto Parafii: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl