Ogłoszenia od 26 marca do 2 kwietnia

1.Przeżywamy już V Niedzielę Wielkiego Postu, w którą zgodnie z tradycją w naszych kościołach zasłaniamy krzyże, aby w uroczysty sposób odsłonić je podczas Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy także nasze Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi Franciszkanin O. Augustyn Michał Feliszek z Gliwic. Modlitwą wspierajmy czas tych rekolekcji.

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w naszych rekolekcjach i odnowienia swojego życia duchowego, zwłaszcza przez skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie rano przed mszami św. i od godz. 17.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Na swoje rekolekcyjne nauki stanowe zapraszamy: dzisiaj o 18.00 mężczyzn i młodzieńców; w poniedziałek o 19.00 panie i niewiasty, a we wtorek o godz. 19.00 młodzież szkół średnich, a obowiązkowo wszystkich przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania. W środę o godz. 8.00 nauka rekolekcyjna dla chorych i starszych z udzielaniem Sakramentu Chorych. Także w środę na zakończenie kolekta rekolekcyjna.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych  zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii).

5. W sobotę 1 kwietnia od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty,a o godz. 18. 00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Na procesję upamiętniającą wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy zapraszamy o godz. 12.00.

7. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość” dla dzieci, świąteczne kartki oraz  kolejny numer „Gościa Extra” w cenie 14 zł poświęcony relikwiom męki Pańskiej między innymi krzyżowi, koronie cierniowej, całunowi Turyńskiemu i chuście z Manoppello. U Pań zespołu „Caritasu” można nabyć tradycyjne świece paschalne a za tydzień przed mszami św. także wielkanocne palmy.

PODZIĘKOWANIA  i  PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc i życzliwość: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie na konto parafii.    Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności charytatywno-dydaktycznej  Parafii.          Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

 

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest znanym aktem pokutnym w Kościele – aktem duchowych ćwiczeń.
Rekolekcje to czas zatrzymania się na chwilę, wyciszenia i zamyślenia, by spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Trzeba wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy można usłyszeć siebie. A może właśnie tegoroczne nauki rekolekcyjne będą dla mnie i Ciebie swoistą pustynią, powrotem do źródeł? Dlatego chrześcijaninie zagoniony codziennością? Odpocznij! Przeżyj owocnie tegoroczne nasze rekolekcje! Parafian zachęcamy do uczestnictwa w naszych rekolekcjach, które rozpoczną się od przyszłej niedzieli, zwłaszcza prosimy o skorzystanie w tych dniach z Sakramentu Pokuty.

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl