Ogłoszenia od 26 września do 3 października

 1. Dziś XXVI Niedziela zwykła. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli kładzie akcent na odpowiedzialność chrześcijańską nie tylko za siebie, ale również za innych. Każdy z nas, kto został ochrzczony jest odpowiedzialny za swoje czyny dobre i złe. Nikt z nas nie powinien być przyczyną grzechów innych, co więcej, chrześcijanin powinien zawsze i wszędzie unikać powodów do grzechu, aby nie utracić w sobie Bożego życia.
 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby i utrzymanie naszej Parafii. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 2. W środę o godz. 18.00 na Mszę św. szkolną zapraszamy wszystkich uczniów, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. z klas III. Jednocześnie rodziców dzieci komunijnych z lat poprzednich, jeśli mają taką wolę, prosimy o przekazanie strojów komunijnych do zakrystii.
 3. W tym tygodniu przypadają: I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca.
 4. Od piątku 1 października rozpoczyna się miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.
 5. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.
  W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty.
 6. Także w sobotę 2 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka „Caritas” do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, do udziału w której zachęcamy także nasze Parafianki.
 7. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” diecezji i parafii przeznaczona na wsparcie najbiedniejszych.
 8. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy także do rezerwacji wszystkich intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne
z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl