Ogłoszenia od 27 listopada do 4 grudnia

1. Dziś już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy także nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania. Pan wzywa nas, abyśmy zatrzymali się w zabieganiu wokół codziennych spraw i otworzyli się na obecność Boga w naszym życiu.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie mikołajkowych i świątecznych paczek dla dzieci i chorych.

3. Od jutra rozpoczynamy „Roraty”. Dzieci zapraszamy na msze roratnie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00. W piątki o godz. 18.00 roraty dla dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.

4. W środę po mszy św. wieczornej kolejna katecheza dla dorosłych.

5. W czwartek o godz. 18.00 obowiązkowa msza św. dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Przedtem od godz. 17.30 spowiedź św. dla kandydatów.

6. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek od godz. 17.00 w czasie adoracji w kościele okazja do spowiedzi św. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych. Z racji świąt odwiedziny chorych i starszych Parafian zostają przesunięte na sobotę 17 grudnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego po mszach zbiórka do puszek na pomoc dla naszych Rodaków za wschodnią granicą.

8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

9 . W zakrystii można nabyć lampiony roratnie dla dzieci, kartki świąteczne oraz opłatki.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za składane ofiary na konto parafialne.  Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl