Ogłoszenia od 28 kwietnia do 5 maja

1.Dziś w V Niedzielę Wielkanocną Chrystus przypomina nam, że jesteśmy Jego latoroślami, że w Nim i z Niego czerpiemy moc i siłę by rodzić dobre owoce życia. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby utrzymania naszej Parafii, za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się kolejne spotkanie grupy biblijnej. Będziemy rozważać Ewangelię z 6 Niedzieli Wielkanocnej (J 15, 9-17). Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte.

3. We wtorek 30 kwietnia (dzień kanonizacji św. Faustyny) przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii. Zachęcamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu.

4. W środę 1 maja przypada w naszej Parafii Uroczystość I-szej komunii św. dla dzieci. Msze św. komunijne o godz. 10.00 dla uczniów z klasy III „a” i „b”, i o godz. 12.00 dla uczniów klasy III „c” i „d”. W ramach białego tygodnia dzieci komunijne uczestniczą w strojach w mszach św. w czwartek 2 maja o godz. 18.00, w piątek w Uroczystość MB Królowej Polski i w niedzielę 5 maja o godz. 12.00 oraz w poniedziałek i wtorek 6 i 7 maja o godz.18.00.

5. W środę z racji uroczystości komunijnej tylko msza św. poranna o godz. 8.00 po której pierwsze nabożeństwo majowe na które serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. Przez cały maj nabożeństwa maryjne w tygodniu po Mszach św. wieczornych, w soboty po mszach porannych i niedziele o godz. 16.30.

6. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tylko do południa o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Już w czwartek msza wieczorna wigilijna z tej Uroczystości.

7. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, i sobota miesiąca. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Zgłoszenia w zakrystii.

8. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty. Także w sobotę w ramach głębszego przeżywania Kongresu Eucharystycznego po wieczornej Mszy świętej w kościele zapraszamy na kolejną konferencję na temat: „Post Eucharystyczny”. 

9. W sobotę 11 maja o godz. 9.30 Biskup Sławomir Oder zaprasza młodzież oraz dorosłych do parafii świętego Jacka w Gliwicach-Sośnicy na trzecie spotkanie w ramach Forum Młodych pod hasłem: “WSPÓŁPRACA“. Szczegóły organizacyjne na stronie internetowej Diecezji Gliwickiej.

10. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały gość” dla dzieci oraz kolejny numer „Gościa Historia Kościoła” poświęcony Maryi i historii Jej kultu. Szczegółowe informacje w informatorze i na stronie parafialnej.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia.  „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
       Również w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1.5% podatku na wsparcie działalności Parafii: Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Tygodniu!
ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl