Ogłoszenia od 28 listopada do 5 grudnia

1. Dziś już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy także nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania. Pan wzywa nas, abyśmy zatrzymali się w zabieganiu wokół codziennych spraw i otworzyli się na Niego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby utrzymania i funkcjonowania parafii, w tym czasie na spłacanie należności za ogrzewanie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Od jutra rozpoczynamy „Roraty”. Dzieci zapraszamy na msze roratne od poniedziałku do środy o godz. 18.00. W piątki o godz. 18.00 na roraty zapraszamy dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.

3. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i do uczestnictwa w nabożeństwach. 

4. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych. Z racji świąt odwiedziny chorych i starszych Parafian zostają przesunięte na sobotę 18 grudnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

5. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

6. W przyszłą niedzielę  zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski obchodzimy XXII Dzień modlitwy i pomocy mterialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego po mszach zbiórka do puszek na pomoc  dla naszych Rodaków za wschodnią granicą.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” i lampionów dla dzieci, świątecznych kartek, opłatków, parafialnych kalendarzy i świec Wigilijnego dzieła „Caritas”.

 PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113       

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć, prac i nauki !

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl