Ogłoszenia od 28 maja do 4 czerwca

1.Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Zgromadzeni na modlitwie, jak Apostołowie wraz z Maryją w dzień Pięćdziesiątnicy, w naszym parafialnym wieczerniku prośmy o Dary Ducha św. dla nas, dla Parafii i dla całej naszej Ojczyzny. W naszych modlitwach łączymy się także z Mężczyznami i Młodzieńcami zgromadzonymi dziś w Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby i funkcjonowanie Parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, a w tygodniu jeszcze do środy po mszach św. wieczornych.

3. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Niech nasza wdzięczność Matce Bożej za troskę o Kościół motywuje nasz udział w Eucharystii.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną, a obowiązkowe uczniów klas IV, którzy pragną w niedzielę 4 czerwca na mszy św. o godz. 12.00 przeżyć swoją I-szą rocznicę komunii św. Przed mszą szkolną od godz. 17.30 spowiedź dla dzieci rocznicowych, a po nabożeństwie majowym krótka próba przed tą rocznicą.

5.W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zachęcamy do Sakr. Pokuty i do udziału w nabożeństwach okolicznościowych. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W sobotę po Mszy św. rannej zmiana tajemnic różańcowych dla Róż i od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii. W sobotę od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele okazja do spowiedzi św., a po mszy wieczornej katecheza przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. W przyszłą niedzielę już po raz XVI obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój” i dlatego po Mszach św. w całej Ojczyźnie zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. Informujemy Parafian, że tegoroczna Uroczystość Bożego Ciała, która przypada w czwartek 8 czerwca została zaplanowana analogicznie jak w ubiegłym roku. Trasa procesji przebiega od kościoła ul. Strzelniczą w lewo, ul. Wiązową
do nr 12, dalej w prawo ul. Graniczną wzdłuż nr 31 do nr 36, dalej ul. Graniczną przecinając ul. Strzelniczą do ul. Ligockiej kierując się do ul. ONZ dochodząc do ul. Paderewskiego w kierunku kościoła ul. Strzelniczą. Ołtarze usytuowane są następująco:
– pierwszy ołtarz przy ul. Granicznej 73 (ołtarz Szafarzy z rodzinami);
– drugi ołtarz przy ul. Granicznej 14 (ołtarz Rodzin);
– trzeci ołtarz przy ul. Paderewskiego 112 (ołtarz Ministrantów i Marianek);
– czwarty ołtarz przed kościołem (ołtarz „Margaretek”).

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

 Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem darowizna na cele kultu religijnegodającym możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

ZACHĘCAMY DO CODZIENNEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl