Ogłoszenia od 28 sierpnia do 4 września

1.Dziś świętujemy już XXII niedzielą zwykłą w ciągu roku, ostatnią w czasie tegorocznych wakacji letnich.  Liturgia Słowa podaje nam rozważanie o pokorze, tym bardziej potrzebnej, im mniej ta cnota jest rozumiana i praktykowana. Jak pokora przyciąga miłość, tak pycha ją odrzuca; pysznych nikt nie lubi. Prośmy więc dla siebie o łaskę prawdziwej pokory, która zbliża ku Bogu i do bliźnich.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii, dziś jeszcze na spłacanie należności całorocznego ubezpieczenia Parafii w wysokości 5967zł.. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

3. W dzisiejszą niedzielę już po raz ostatni Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Od jutra wracamy do naszego normalnego porządku Mszy św. Codziennie msza św. o godz. 8.00 i 18.00, a w niedziele msza św. wieczorna o godz. 17.00. Także od jutra można już rezerwować msze św. dziękczynne na cały przyszły rok. Msze za zmarłych będą przyjmowane od października.

4. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty i do udziału w okolicznościowych nabożeństwach. W pierwszy piątek zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu przed mszą wieczorną od godz. 17.00, prowadzaną przez Wspólnotę Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego, w czasie której będzie okazja do spowiedzi św., a po nowennie zapraszamy na spotkanie członków i kandydatów chętnych do  modlitwy w ramach Wspólnoty Małych Rycerzy.

5. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakr. i okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Także w sobotę 3 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, do udziału w której zachęcamy także nasze Parafianki. Msza św. dla uczestniczek o godz. 11.00.

7. Informujemy rodziców przyszłorocznych dzieci I-szo Komunijnych, że Uroczystość ta przypada 1 maja 2023r (w poniedziałek). Rodzice są zobowiązani do troski o wychowanie religijne swoich dzieci, dlatego od dzisiejszej niedzieli aż do niedzieli 11 września prosimy rodziców kandydatów do I-szej komunii św. o odbiór formularza zgłoszenia w kancelarii po mszach św. (można ten formularz zgłoszenia pobrać także ze strony internetowej). Na pierwsze spotkanie informacyjne  zapraszamy rodziców 14 września po Mszy św.  szkolnej o godz. 18.30 i wtedy  prosimy o dostarczenie wypełnionego formularza prośby i zgłoszenia swojego dziecka. Rodziców dzieci z poza naszej parafii prosimy także o dostarczenie pozwolenia ze swojej Parafii. Obecność jednego z rodziców obowiązkowa.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne.  Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały kolejny tydzień naszych prac i odpoczynku!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl